اقتصاد کشاورزی

لزوم شناسایی طرح‌های خلاقانه کشاورزی در اصفهان

 رییس سرای نوآوری بذرها و نهاده‌های گلخانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گفت: شناسایی طرح‌های خلاقانه مربوط به نهاده‌های کشاورزی، گلخانه‌ای و بذرها به منظور تحقق خودکفایی نهاده‌ها ضروری‌ست.

 

به گزارش خبر کشاورزی، علی خوش فطرت افزود: شناسایی موارد مذکور و سپس حمایت از آن سبب خودکفایی در صنعت نهاده‌ها خواهد شد که از ملزومات صنعت کشاورزی استان و کشور محسوب می‌شود.

 

وی اضافه کرد: بر همین اساس طرح ملی خودکفایی بذر وابسته به سرای نوآوری بذر، گلخانه و نهاده‌های کشاورزی با مجوز رییس دانشگاه آزاد اسلامی در واحد شهر مجلسی (واقع در جنوب غربی استان اصفهان) و با نظارت مستقیم دانشگاه آزاد اصفهان (خوراسگان) از سال گذشته آغاز شد و در بخش‌های مختلف در حال انجام است.

رییس سرای نوآوری بذرها و نهاده‌های دانشگاه آزاد اصفهان ادامه داد: در قالب طرح مورد اشاره قرار است ۲۴ هکتار گلخانه برای امور پژوهشی و تولیدی احداث شود که حدود ۱۰ هکتار آن با مشارکت بخش خصوصی با پیشرفت ۷۰ درصدی در حال ساخت است و برای خرید تجیهزاتی مانند سر سُتون و اتصالات، فن و هواکش اقدام کرده‌ایم.

خوش فطرت، اشتغالزایی این طرح را بالغ بر ۸۰۰ نفر اعلام و تصریح کرد: تولید ثروت، خودکفایی، بی نیازی از واردات و کمک به تولید محصولات کشاورزی با کیفیت و راهبردی از جمله مزایای آن خواهد بود.

رییس سرای نوآوری بذرها و نهاده‌های دانشگاه آزاد اصفهان با اشاره به اینکه مساحت کلی طرح ۵۱ هکتار است گفت:  درصورت راه اندازی مرحله (فاز) اول و دوم آن تولید بذر بطور فزاینده‌ای بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۶ هسته و واحد فناور در رابطه با این صنعت در اصفهان فعالیت می‌کنند خاطرنشان کرد: برای توسعه فعالیت‌ها با مرکز مدیریت مهارت آموزی سازمان فنی و حرفه‌ای و همچنین شرکت فولاد مبارکه اصفهان و شرکت ایثارگران زرین‌شهر قراردادهای جداگانه‌ای منعقد شده است./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا