دام و طیور

مصرف ماهانه ۶۰ هزار تن نهاده دامی در قزوین

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: فعالیت سامانه بازارگاه به ابتکار وزارت جهاد کشاورزی به منظور نظارت بر نحوه مصرف و پیشگیری از قاچاق نهاده های دامی راه اندازی شده و موجب می شود تا واحدهای دامی نهاده مورد نیاز خود را به شکل مستقیم از واردکنندگان مشخص شده خریداری کنند.

به گزارش خبر کشاورزی، علی شاپورزاده اظهار داشت: واحدهای دامی استان ماهانه ۶۰ هزار تن نهاده و خوراک دام شامل ذرت و سویا مصرف می‌کنند که این مقدار تاکنون تامین شده است.از این میزان نهاده ۴۰ هزار تن ذرت و ۲۰ هزار تن نیز سویا است.

وی با اشاره به برخی مشکلات موجود در زمینه واردات و تامین نهاده ها و خوراک دام در سطح کشور، اظهار داشت: با برنامه ریزی و تلاش های صورت گرفته و همچنین همکاری اتحادیه ها، قزوین کمترین مشکل را در زمینه تامین نهاده ها داشته و هیچ وقفه ای در تولید محصولات دامی در استان نداشته ایم.

شاپورزاده گفت: واحدهای مرغ گوشتی قزوین ماهانه ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی دارند و در مرغداری های تخم گذار نیز ضمن حفظ ظرفیت های موجود شاهد افزایش تولید بوده ایم.

این مسئول با بیان اینکه دامداران و مرغداران استان قزوین در سامانه بازارگاه ثبت نام کرده اند، افزود: توزیع نهاده ها و خوراک دام مورد نیاز واحدهای دامی با نرخ مصوب دولتی از طریق ثبت درخواست در این سامانه انجام می شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قزوین اظهار داشت: فعالیت این سامانه به ابتکار وزارت جهاد کشاورزی به منظور نظارت بر نحوه مصرف و پیشگیری از قاچاق نهاده های دامی راه اندازی شده و موجب می شود تا واحدهای دامی نهاده مورد نیاز خود را به شکل مستقیم از واردکنندگان مشخص شده خریداری کنند./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

دکمه بازگشت به بالا