هواشناسی

مه‌گرفتگی گردنه کردستان

 رییس پلیس راه کردستان گفت: کاهش دید افقی در گردنه صلوات آباد محور سنندج – دهگلان به علت تداوم بارش باران ادامه دارد.

به گزارش خبر کشاورزی، سرهنگ عیسی گوهری اظهار داشت: هم اکنون محورهای سنندج – دهگلان – قروه، دیواندره به سقز مه‌گرفتگی داریم که بیشترین میزان افت دید در گردنه‌ها و مناطق مرتفع مشاهده می‌شود.

وی اضافه کرد: کاهش دید افقی در گردنه صلوات آباد محور سنندج – دهگلان با حداکثر ۵۰ متر کمترین میزان در بین جاده‌های استان است.

رییس پلیس راه کردستان یادآور شد: به علت تداوم بارش باران، سطح تمام محورها لغزنده است و توصیه می‌شود رانندگان با احتیاط کامل و سرعت مطمئنه برانند.

وی با اشاره به اینکه تخطی از سرعت مطمئنه ریسک تصادف را بشدت افزایش می‌دهد، افزود: روز گذشته در محور سنندج – مریوان یک تصادف بین وانت نیسان و کامیون به علت تجاوز به چپ وانت نیسان روی داد و راننده وانت در دم جان باخت.

طول شبکه راه‌های استان هفت هزار و ۸۳۴ کیلومتر شامل ۶ هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.

طبق پایش نقشه‌های هواشناسی سامانه بارشی نسبتا فعالی تا اواخر صبح جمعه در استان فعالیت دارد که در مدت فعالیتش منجر به ابرناکی و مه آلود شدن هوا، وزش گاها شدید باد و رگبار باران و رعد و برق می‌شود./ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − یک =

دکمه بازگشت به بالا