اصفهانهواشناسی

هوای اصفهان ناسالم است

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: شاخص هوای این کلانشهر صبح امروز ۱۳۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، محمود مزارع اظهار کرد: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش فعال در میدان احمد آباد با شاخص ۱۶۷، خیابان استانداری با شاخص ۱۵۵ و بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۴ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است.

 

وی اضافه کرد: کیفیت هوا در خیابان انقلاب با شاخص ۱۱۰، باهنر با شاخص ۱۰۶، پروین با شاخص ۱۴۷، جی با شاخص ۱۱۳، رودکی با شاخص ۱۲۱، کاوه با شاخص ۱۴۹ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۹ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: شاخص کیفی هوا در رهنان با میانگین ۸۸، فرشادی با میانگین ۸۶، فیض با میانگین ۸۹ و میرزا طاهر با ۹۰ در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

به گفته وی کیفیت هوای شاهین شهر با شاخص ۹۵ و مبارکه با شاخص ۶۶ در وضعیت قابل قبول ثبت شده و ایستگاه‌های سگزی، دولت آباد، شاهین شهر، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به علت پایداری و سکون جو، غلظت آلاینده‌ها افزایش یافته است. شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد./ مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا