هواشناسی

هوا در کشور گرم می‌شود

یک کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور نشان می‌دهد هوا در اغلب نقاط گرم می‌شود.

 

به گزارش خبر کشاورزی، فریبا گودرزی افزود: امروز صبح سراب با دمای منفی ۲۷ و اشنویه با منفی ۲۴ سردترین شهر‌های ایران و همچنین پارسیان و چابهار هم دیروز با دمای ۲۵ درجه سانتی گراد گرم‌ترین مناطق کشور بودند.

 

 

وی ضمن اشاره به اینکه از امروز تا آخر هفته با افزایش تدریجی دما در بیشتر مناطق کشور مواجه هستیم، ادامه داد: این افزایش دما در مناطق شمال غرب، سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از جنوب شرق ۸ تا ۱۲ درجه و همچنین در مناطق غرب، مرکز، جنوب و جنوب غرب ۴ تا ۶ درجه است.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: طی چند آینده روز برای بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام پیش‌بینی می‌شود و از این رو در شهر‌های بزرگ و صنعتی و کلانشهر‌ها پتانسیل افزایش آلاینده‌های هوا و کاهش کیفیت هوا وجود دارد.

گودرزی با اشاره به اینکه از روز پنجشنبه یک سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود و شمال غرب و غرب را در بر می‌گیرد و سبب بارش در این مناطق می‌شود، اظهار کرد: جمعه علاوه بر شمال غرب و غرب، در سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی هم بارش رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه از امروز تا سه‌شنبه آب‌های جنوب کشور مواج و متلاطم هستند، توضیح داد: آسمان پایتخت امروز صاف است و در برخی ساعات غبار محلی دارد و کمینه دما امروز صبح در ایستگاه مهرآباد به منفی ۳ درجه رسید و بشینه دمای تهران امروز به ۶ درجه سانتی گراد می‌رسد./ میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا