زراعت و باغبانی

کشاورزان در مبارزه با آفت سن، زمان را از دست ندهند

رییس جهاد کشاورزی دهگلان گفت: هم اینک در شهرستان دهگلان پوره سن گندم به حد نرم مبارزه رسیده و در صورت عدم مبارزه توسط کشاورزان درصد سن زدگی بالای در عملکرد گندم امسال خواهیم داشت.

 

به گزارش خبر کشاورزی، سید حامد احمدی اظهار داشت:  آفت سن مادر در کمیت مزارع اثر می گذارد اما پوره سن گندم علاوه بر کمیت در کیفیت گندم و در نهایت آرد نیز موثر است، کشاورزان باید با این آفت مبارزه کنند و زمان را به تاخیر نیاندازند.

 

رییس جهاد کشاورزی دهگلان تاکید کرد: با توجه به خشکسالی اخیر پیش بینی می‌شود کاهش چشم گیری در عملکرد مزارع گندم  داشته باشیم، کشاورزان با توصیه های کارشناسان شبکه های مراقبت مستقر در جهادکشاورزی این شهرستان در اولین فرصت نسبت به سمپاشی مزارع خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: نسبت به ریزش سن غلات در مزارع کشاورزی هشدار داد و گفت: در سالجاری گندم های سن زده به هیچ عنوان خریداری نخواهد شد.

احمدی افزود: در مبارزه با آفت سن تمامی کشاورزان باید مشارکت داشته باشند چرا که اگر حتی یک مزرعه نسبت به این امر مبادرت نکند، آفت از آن مزرعه به سایر مزارع سرایت کرده و با تکثیر، به محصول دیگر کشاورزان آسیب وارد می کند.

دهگلان با ۶۵ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری شرق سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است. /ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − شش =

دکمه بازگشت به بالا