بدون دسته بندی

۱۳ هزار و ۹۰۶ میلیارد ریال بهای گندم در کردستان پرداخت شد

نماینده شرکت بازرگانی دولتی کردستان گفت: تاکنون ۱۳ هزار و ۹۰۶ میلیارد و ۵۶۶ میلیون و ۶۸۱ هزار ریال به عبارتی حدود ۱۰۰ درصد بهای گندم خریداری شده به حساب کشاورزان استان واریز شده است.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، جمال صالحی  اظهار داشت: از ۲۷ خرداد تا اول شهریور سال جاری ۲۷۶ هزار و ۱۱۲ تن گندم مازاد برنیاز از کشاورزان استان به صورت تضمینی خریداری شده است.

 

وی میزان خرید گندم ثبت شده در سامانه سیفا را ۲۷۵ هزار و ۸۵۹ تن خواند و افزود: ارزش ریالی گندم خریداری شده ۱۴ هزار و ۲۴ میلیارد و ۳۹۷ میلیون و ۸۴۸ هزار ریال است.

صالحی آهنگ خرید روزانه گندم در استان را ۶۶۹ تن خواند و گفت: مجموع گندم خریداری شده توسط ۳۲ هزار و ۸۰۵ کشاورز و در قالب ۷۶ هزار و ۱۷۸ محموله تحویل ۷۸ مرکز خرید این محصول در استان داده شده است.

وی یادآور شد: بیشترین میزان خرید تضمینی گندم در استان مربوط به شهرستان های قروه با ۷۳ هزار و ۱۵۷ تن، سقز ۵۴ هزار و ۸۲ تن، بیجار ۴۹ هزار و ۷۰۰ تن و دهگلان ۴۸ هزار و ۲۷۹ تن بوده است.

نماینده شرکت بازرگانی دولتی کردستان با اشاره به اینکه میزان خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۶۱ درصد کاهش داشته است، اظهار داشت: تاکنون ۸۰ درصد برآورد انجام شده در خرید این محصول در استان محقق شده است./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شش =

دکمه بازگشت به بالا