اقتصاد کشاورزی

۴۲۰ تن شیر مازاد از استان یزد به دیگر استان‌ها صادر شد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: روزانه ۴۲۰ تن شیر مازاد بر تولید استان برای فرآوری و مصرف به استان‌های اصفهان، کرمان، هرمزگان، فارس و تهران عرضه می‌شود.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی، مهدی غیب الهی متوسط روزانه تولید شیر را ۸۴۹ تُن ذکر کرد و افزود: این مقدار شیر از ۸۰ هزار راس گاو شیری در ۱۰ شهرستان تولید شد و بخشی از شیر در تعدادی از واحدهای مواد لبنی صنعتی به فرآورده تولید و مقداری هم به صورت فله در تعداد از فروشگاه‌ها و مغازه های ماست بندی غیرصنعتی به روش سنتی شهرها و روستاها عرضه و فروخته می‌شود.

 

وی بیان کرد: سال ۱۳۹۹ با توسعه واحدهای پرورش گاو شیری از سوی دامداران ۳۱۰ هزار تن شیرخام تولید و به بازار مصرف این استان و سایر مناطق کشور عرضه شد.

وی با اشاره به افزایش طرح توسعه واحدهای پرورش گاو شیری با سرمایه گذاری بخش خصوصی و پرداخت تسهیلات از سوی دولت اظهارکرد: پرورش گاو شیری علاوه بر اشتغال باعث افزایش تولید شیر در استان شد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی یزد با اشاره به طرح توسعه گاو داری‌ها پیش‌بینی کرد:  سال ۱۴۰۰ تولید شیر در استان با رشد هفت درصد به ۳۳۱ هزار تن افزایش یابد./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا