قزوینمحیط زیست

۹ راس کل و بز در دام شکارچیان قزوینی

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قزوین گفت: شکارچیان متخلف قزوینی با کمک یگان حفاظت محیط زیست دستگیر شدند.

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مهدی طاهری افزود: سه گروه شکارچی غیرمجاز که با سلاح شکاری در فصل غیر مجاز اقدام به شروع شکار کرده بودند به دام قانون افتادند.

 


وی افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست الموت شرقی، الموت غربی، طارم سفلی و ماموران یگان حفاظت حفاظت محیط زیست اداره کل طی سه ماموریت موفق به دستگیری سه گروه از شکارچیان متخلف حرفه‌ای و غیر مجاز که مبادرت به شکار کل و بز وحشی و حمل سلاح غیر مجاز کرده بودند شدند.

فرمانده یگان حفاظت گفت: در منطقه الموت شرقی ماموران یگان حفاظت اداره کل و محیط بانی معلم کلایه در مسیر زیستگاه سیالان و رستم زرد موفق به دستگیری دو شکارچی غیر مجاز که با یک قبضه سلاح شکاری گلوله زنی و ادوات شکار و صید مبادرت به شکار دو راس کل وحشی کرده بودند شده و متخلفان پس از دستگیری و تشکیل پرونده قضایی برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند. در منطقه الموت غربی، ماموران یگان حفاظت محیط بانی رازمیان وبا همکاری ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان و یک کار اطلاعاتی دقیق موفق به شناسایی شکارچی غیر مجاز شدند.

طاهری در ادامه افزود: ماموران یگان اجرایی با کسب دستور قضایی طی بازرسی محل زندگی وی، موفق به کشف و ضبط لاشه یک راس بز وحشی و یک قبضه سلاح شکاری گلوله زنی و مهمات شدند که در ادامه با دستور مقام قضایی و بررسی گوشی متهم موفق به کشف تصاویر متعدد از شکار بیش از شش راس کل و بز وحشی و یک بهله پرنده شکاری شدند که متهم با دستور مقام قضایی در بازداشت به سر می‌برد. 

فرمانده یگان افزود: در منطقه طارم سفلی ماموران یگان حفاظت این منطقه موفق به دستگیری شکارچی غیر مجاز که با یک قبضه سلاح شکاری غیر مجاز (قاچاق) و مهمات و ادوات شکار مبادرت به شروع به شکار کرده بود شدند و پرونده متخلف پس از تنظیم صورتجلسه به مراجع قضایی ارسال شد./ سازمان حفاظت از محیط زیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا